Kolosalna zmiana w rozgrywaniu meczów Warty Poznań

Od dłuższego czasu krążyły pogłoski, że Warta Poznań będzie musiała zmienić siedzibę, a nawet nazwę. Na szczęście sytuacja uległa zmianie i drużyna pozostanie w Poznaniu. Co więcej od nowego sezonu swoje mecze rozgrywać będzie na stadionie miejskim.

Warta Poznań

Warta Poznań, najstarszy klub piłkarski z Wielkopolski, rozgrywa większość swoich meczów domowych w Grodzisku Wielkopolskim, zamiast w Poznaniu. Wyjątkiem są spotkania derbowe z Lechem, gdy jest gospodarzem. Powodem tego, że grać musi na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, jest fakt, że stadion przy Drodze Dębińskiej nie spełnia minimalnych wymogów licencyjnych Ekstraklasy.

Z tego powodu od dłuższego czasu krążyły pogłoski, że Warta Poznań będzie musiała przenieść swoją siedzibę z Poznania do Grodziska Wielkopolskiego. Pojawiły się nawet informacje sugerujące, że konieczna będzie zmiana nazwy klubu.

Warta Poznań będzie grać w Poznaniu

Jak poinformowała Warta Poznań na swojej stronie internetowej. Klub otrzymał jednak zgodę na rozgrywanie meczów domowych w sezonie 2024/2025 na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Jest jednak jeden warunek. Klub musi zawrzeć odpowiednią umowę najmu ze spółką Stadion Poznań, która zarządza obiektem. Zezwolenie dotyczy rozgrywania meczów Ekstraklasy oraz Fortuna Pucharu Polski.

Władze Poznania wyraziły chęć pomocy drużynie i zadeklarowały, że są gotowe szybko przystosować stadion przy ul. Bułgarskiej do potrzeb Warty Poznań.

ℹ️ Warta Poznań dostała zgodę na grę w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2024/25 – poinformowała Komisja ds. Licencji…

Opublikowany przez Warta Poznań Piątek, 26 kwietnia 2024

– Jestem bardzo wdzięczny prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi oraz zastępcy prezydenta, Jędrzejowi Solarskiemu za okazaną pomoc i deklarację wsparcia dla Warty Poznań z myślą o najbliższej przyszłości. Mamy nadzieję, że już wkrótce nasz zespół zapewni sobie utrzymanie w Ekstraklasie. A kolejnym sezonie będzie mógł rozgrywać swoje mecze tam, gdzie jego miejsce, czyli w Poznaniu  – mówił Artur Meissner, prezes Warty Poznań.

Warta Poznań nie musi więc przenosić siedziby ani zmieniać nazwy, a swoje mecze domowe będzie rozgrywać na stadionie w Poznaniu.

Czytaj także: To Dubaj? Nie, poznańskie Wolne Tory [WIZUALIZACJE]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl