Kolejorz znów wygrywa

Lech Poznań pokonał Koronę Kielce 2-1 w spotkaniu 12. kolejki Ekstraklasy. Obie bramki dla Lecha zdobył Christian Gytkiaer. Gola dla Korony strzelił Elia Soriano.

Kolejorz od początku dominował na boisku. Pierwszą bramkę udało mu się zdobyć w 25. minucie. W polu karnym znalazł się João Amaral. Portugalczyk zgrał piłkę do Gytkaera na piąty metr, a Duńczykowi pozostało jedynie skierować ją do siatki Korony Kielce.

Druga połowa rozpoczęła się niemrawo. Lechowi udało się podwyższyć w 73. minucie. Bramkę strzelił Christian Gytkiaer. Korona zmniejszyła straty w 82. minucie po bramce Soriano.

Lech Poznań po zwycięstwie nad Koroną Kielce jest na 6 pozycji. Do lidera Jagiellonii Białystok traci 3 punkty. Druga w tabeli jest Lechia Gdańsk, trzecia Legia Warszawa.