Kolejny remont rusza w centrum

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna remont chodników w centrum. Prace potrwają do końca lipca.

Wymienią chodniki

19 czerwica rusza kolejny remont w centrum miasta. Tym razem ZDM planuje wyremontować chodniki na ul. Mielżyńskiego. Prace potrwają do końca lipca. Remont będzie polegał na wymianie nawierzchni chodnika na odcinku od pl. Ratajskiego do wysokości budynku przy ul. Mielżyńskiego 23 (na odcinku dalej będą przeprowadzane roboty związane z Projektem Centrum). Zamiast betonowych kostek ZDM planuje położyć kamienne płyty i kostki. 

Koszt wszystkich prac to prawie 500 tys. zł. Środki, które miasto przeznaczyło na ten remont, pochodzą z wpływów ze strefy płatnego parkowania.

Czytaj także: Nowe siedliska dla traszek na Trasie Kórnickiej.

Miały swoje lata

Chodniki na ul. Mielżyńskiego mają już swoje lata i ułożono je głównie z betonowych kostek w różnych kolorach. Również nawierzchnia w kilku punktach rozebrano w celu doprowadzenia przyłącza infrastruktury podziemnej do sąsiadujących budynków. 

– Dlatego, by poprawić komfort przemieszczenia się oraz estetykę przestrzeni (ujednolicenie i dostosowanie do wymogów katalogu nawierzchni miejskich chodników) zaplanowany został remont. – podaje ZDM

Dodają, że w trakcie trwania remontu należy zachować ostrożność oraz zwracać uwagę na oznakowanie. 

Źródło: ZDM

Eugeniusz Hnatiuk
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl