Kolejne zmiany w ruchu w centrum miasta. Tędy nie przejedziesz

Kierowcy nie będą mogli bezpośrednio skręcić w nitkę placu Wolności. Zmuszeni będą przejechać dodatkowe metry, by móc zawrócić. W tym czasie fragment Al. Marcinkowskiego zyska nową nawierzchnię.

KOLEJNY ETAP PRAC

W poniedziałek 13 marca remont al. Marcinkowskiego wchodzi w nowy etap. Do tej pory odcinkiem na wysokości ulicy Paderewskiego poruszać się mogły pojazdy budowlane ze Starego Rynku. Teraz będą one jeździć ulicą Wielką, a dzięki temu fragment Al. Marcinkowskiego będzie mógł zyskać nową nawierzchnię.

TĘDY NIE PRZEJEDZIESZ

W związku z planowanymi zmianami kierowców czekają utrudnienia. Z ruchu wyłączony zostanie łącznik po wschodniej stronie placu Wolności. Pojazdy jadące od południa al. Marcinkowskiego nie będą mogły skręcić w lewo w północną nitkę placu Wolności. Zamiast tego będą musiały jechać prosto aż do ulicy 23 Lutego i dopiero tam będzie można zawrócić, a później skręcić w prawo przy placu Wolności.

WSTRZYMALI PRACE

Do tej pory prace w rejonie ulicy Paderewskiego były wstrzymane. Wszystko po to, żeby pojazdy budowlane nie niszczy nowej nawierzchni. W tym czasie wykonawca priorytetowo traktował ulicę Wielką. Teraz może ona zostać udostępniona jako droga dojazdowa dla pojazdów ciężkich i uprzywilejowanych.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl