Kolejny remont w Poznaniu. Budują ulice

Rozpoczęła się budowa dwóch poznańskich ulic. Remont pochłonie ponad milion złotych. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.

Osiedle Główna

Na terenie osiedla Główna rozpoczęła się budowa dwóch ulic. Planowane jest utworzenie szerokiej, 4,5-metrowej jezdni z kostki betonowej. Droga będzie oświetlona. Wybudowane będzie także kanalizacja deszczowa oraz kanał technologiczny. Po zakończeniu prac ulice będą strefą zamieszkania.

Remont dwóch ulic na Osiedlu Główna/ fot. ZDM

Zmiany w ruchu

W związku z budową ulic do 22 czerwca drogowcy wprowadzą zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic Rozewskiej i Helskiej. Etapowo wyłączą z ruchu wloty z ulic Rozewskiej i Helskiej na ulicę Bałtycką, drogę wewnętrzną łączącą ulicę Bałtycką z ulicą Helską, oraz odcinki ulic Helskiej i Rozewskiej od ulicy Bałtyckiej do ulicy Helskiej. Zarząd Dróg Miejskich wyznaczy objazdy dla zamkniętych odcinków. Dojazd i dojście do posesji zostaną utrzymane, zgodnie z ustaleniami z kierownikiem robót.

Cała inwestycja współfinansowana jest ze środków Rady Osiedla Główna. Całkowity koszt szacuje się na ponad milion złotych.

Czytaj także: Utrudnienia na ważnym poznańskim skrzyżowaniu

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl