Kolejne hulajnogi na minuty w Poznaniu

W Poznaniu pojawiły się nowe hulajnogi na minuty. Tym razem 300 hulajnóg na poznańskich ulicach postawiła firma Hive z siedzibą w Barcelonie. Za minutę jazdy kasuje o pięć groszy mniej niż konkurencja.

Pierwsze miesiące w Warszawie oraz Wrocławiu pokazały nam, jak chętnie Polacy korzystają z e-hulajnóg. Co ciekawe, w Europie to właśnie Polska przoduje w liczbie miast, w których udostępniliśmy naszą usługę. Zdecydowaliśmy się na Kraków i Poznań, ponieważ są to dynamicznie rozwijające się miasta, które potrzebują i chętnie korzystają z nowoczesnych, a zarazem ekologicznych rozwiązań – mówi Tristan Torres Velat z firmy Hive.

Aby wypożyczyć hulajnogę, trzeba pobrać aplikację na telefon i założyć konto użytkownika. Wypożyczać je i zwracać możemy w dowolnym, legalnym i ogólnodostępnym miejscu.

Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi z firmy Hive to 2,5 zł, a koszt minuty jazdy wynosi 45 groszy. To mniej niż w przypadku hulajnóg Lime i Bird (odblokowanie pojazdu kosztuje 3 zł, a każda kolejna minuta jazdy – 50 groszy).

Na początku lipca swoje hulajnogi (po firmie Lime, która była pierwsza na poznańskim rynku) w Poznaniu wstawiła firma Bird. Ma ich 500.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl