Kolejna edycja wyprawek dla uczniów. Za darmo

Caritas Poznań już teraz rozpoczyna przygotowania do kolejnej edycji akcji charytatywnej o nazwie „Tornister Pełen Uśmiechów”. Zbierają na wyprawki szkolne dla uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Mimo że dopiero połowa lipca, czyli okresu wakacji, to poznańska organizacja już zbiera potrzebne artykuły szkolne, takie jak zeszyty, długopisy, kredki. Chcą wyposażyć dzieci w niezbędne materiały przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Wyprawki dla dzieci za darmo

Akcja, która odbywa się od lat, nie tylko wspiera lokalne społeczności, ale także pomaga polskim rodakom mieszkającym za granicą. Na terenie archidiecezji Poznańskiej zbierane są przedmioty szkolne niezbędne do wyposażenia uczniów na nowy rok nauki. Wśród potrzebnych artykułów znajdują się m.in. zeszyty, długopisy, kredki, farbki, linijki, przyrządy geometryczne, ołówki, temperówki i gumki do mazania. Dzięki działalności Parafialnych Zespołów Caritas, które najlepiej orientują się w sytuacji parafian, możliwe jest dotarcie do osób najbardziej potrzebujących wsparcia.

Co roku Caritas zapewnia także wyprawki dla Polaków mieszkających za granicą. W poprzednich latach paczki trafiły m.in. na Białoruś czy Ukrainę, a w tym roku dotrą do litewskiej Polonii. Akcję można wspierać poprzez przynoszenie nowych artykułów szkolnych do swojej parafii lub Centrali Caritas Poznań przy rynku Wildeckim 4. Akcja w diecezji potrwa do 16 sierpnia. Następnie zebrane przedmioty będą pakowane i wysyłane na Litwę.

„Tornister Pełen Uśmiechów” to inicjatywa, która nie tylko ułatwia dzieciom rozpoczęcie nauki, ale także daje im poczucie wsparcia i troski ze strony społeczności. Caritas Poznań stara się zapewnić uczniom niezbędne narzędzia do zdobywania wiedzy. Tak, aby każde dziecko miało równe szanse na rozwój i edukację. Realizowanie inicjatywy jest możliwe, dzięki hojności i zaangażowaniu darczyńców.

Czytaj też: Czerwone samochody po raz kolejny w Poznaniu

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl