Międzynarodowe Targi Poznańskie

Czerwone samochody po raz kolejny w Poznaniu

Kilkadziesiąt samochodów strażackich z całej Polski, należących do Ochotniczych Straży Pożarnych, Państwowej Straży Pożarnej i prywatnych kolekcjonerów oraz pojazdy Policji i Pomocy Drogowej będą czekać na miłośników motoryzacji już 19 sierpnia 2023 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W ramach VI Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów, pasjonaci będą mogli podziwiać zarówno zabytkowe klasyki, jak i nowoczesne modele. Te imponujące maszyny zaprezentują się również podczas parady. Przejazdu kolumny wozów strażackich ulicami miasta rozpocznie się pod stadionem przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu  godzinie 10:00 a zakończy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie zorganizowane będzie strażackie miasteczko.

Na zwiedzających będzie czekać też szereg innych atrakcji, m.in. pokazy dziecięcych drużyn pożarniczych, pokazy akcji ratunkowych oraz wystawy specjalistycznego sprzętu, gdzie goście będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w dziedzinie pożarnictwa. Dzieci marzące o karierze strażaka mają szansę wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych, a także doświadczyć, jak gasić pożar pod okiem doświadczonych strażaków. W ten sposób wydarzenie posiada element edukacyjny, promując bezpieczeństwo pożarowe wśród najmłodszych. – Zlot to doskonała okazja, by podpatrzeć strażaków z OSP z całej Polski w akcji, porozmawiać o ich pracy, a także z bliska zobaczyć sprzęt, jakiego używają – mówi Marta Włodarek, dyrektor projektu.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Straży Pożarnej we współpracy z Grupą MTP. Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane zarówno do starszych, jak i najmłodszych. Szczegółowy program można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/403856371885967
Zapraszamy do wspólnego odkrywania fascynującego świata straży pożarnej.

1

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl