Kody QR na stałe na rozkładach jazdy

Na rozkładach jazdy obowiązujących od 1 sierpnia, które znajdą się na przystankach komunikacji miejskiej, w prawym dolnym rogu, zostaną umieszczone specjalne kody QR. Będzie można wygodnie sprawdzić, o której godzinie odjedzie nasz tramwaj lub autobus.

Na rozkładach jazdy obowiązujących od 1 sierpnia, które znajdą się na przystankach komunikacji miejskiej, w prawym dolnym rogu, zostaną umieszczone specjalne kody QR. Dzięki nim każdy z podróżujących w momencie zeskanowania kodu, automatycznie przeniesie się na stronę internetową Wirtualnego Monitora, gdzie na bieżąco wyświetlane są rzeczywiste godziny odjazdów autobusów czy tramwajów z danego przystanku.

 

źródło : ZTM

 

Wirtualny Monitor to udogodnienie dla pasażerów transportu publicznego wprowadzane w ramach systemu PEKA. WM wykorzystuje dane przesyłane przez komputery pokładowe zamontowane w ponad 700 pojazdach, wyposażone w moduł GPS.

Dostęp do WM uzyskujemy poprzez wygenerowanie kodu QR lub wejście stronę internetową: www.peka.poznan.pl/vm/. Korzystając ze witryny www, konieczne jest wpisanie interesującej na linii, przystanku oraz kierunku jazdy – informuje ZTM.

Wirtualny Monitor wyświetla informacje w czasie rzeczywistym i jest na bieżąco aktualizowany, dlatego jeśli np. na trasie naszego tramwaju/autobusu pojawi się problem uniemożliwiający płynny przejazd, czas odjazdu nie będzie się zmniejszał. Może być także taka sytuacja, że autobus utknie w „korku”. Wówczas czas odjazdu może się wydłużyć. Czas odjazdu podawany w minutach (np. 4 min) dotyczy linii, na których pojazd znajduje się na już trasie, natomiast czas godzinowy odjazdu (np. 12:25) dotyczy linii, dla których pojazd nie rozpoczął jeszcze kursu. WM prezentuje informacje  maksymalnie do 30 minut przed odjazdem z danego przystanku.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl