Kobieta z dziewczynką wbiegają przed maskę auta na Królowej Jadwigi. Centymetry od tragedii

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać jak kobieta z dziewczynką niemal nie zostały potrącone na przejściu dla pieszych. Kierowca, który nagrał zdarzenie miał zielone światło, to jego refleks uratował sytuację.

BIEGIEM NA CZERWONYM

Na kanale Stop Cham w serwisie You Tube można obejrzeć nagranie z poznańskich ulic. Jeden z kierowców podzielił się z internautami filmem ze swojego pojazdu. Kiedy jechał ulicą Królowej Jadwigi i znajdował się na pasie do skrętu w ulicę Droga Dębińska, tuż przed jego maskę wbiegły kobieta oraz dziewczynka. Samochód zatrzymał się tuż przed pieszymi, które najprawdopodobniej śpieszyły się na tramwaj.

KTO POPEŁNIŁ BŁĄD?

Na nagraniu widać, że kierowca miał zielone światło a to piesze przechodziły pomimo zakazu. Według wskazań prędkościomierza na rejestratorze wideo z samochodu kierowca zachował przepisową prędkość i to jego refleks oraz sprawne hamulce sprawiły, że nie doszło do wypadku.

Zgodnie z aktualnymi przepisami na przejściu dla pieszych samochód powinien ustąpić pierwszeństwa przechodniom. Ta zasada nie obowiązuje jednak kiedy ruchem steruje sygnalizacja świetlna. Piesi muszą zatrzymać się również przed tramwajem.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl