KO chce mieć z wielkopolski o jeden mandat więcej w europarlamencie

Kampania wyborcza w wyborach do europarlamentu rozkręciła się na dobre. W czwartek do Poznania zajechali krajowi liderzy Koalicji Obywatelskiej, aby wesprzeć swoich kandydatów.

Do głosowania zachęcali Barbara Nowacka, Sławomir Nitras, Adam Szłapka i Rafał Trzaskowski. Liderzy KO liczą, że w tych wyborach z wielkopolski uda im się wprowadzić do europarlamentu o jednego posła więcej niż przed 5 laty.

– Wielki apel do państwa, żeby dopisywać się do spisów wyborczych, bo to jest możliwe tak jak 15 października. Wszystkie oczy były zwrócone na nas 15 października, oczy całej Europy, ale również całego świata i potwierdziliśmy, że jesteśmy w stanie wygrywać z populistami – mówił w Poznaniu Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

fot. Ł. Gdak

Liderką listy KO jest była premier a obecna europosłanka Ewa Kopacz.

– Jest osobą, która potrafi być bardzo twarda, broniąc interesów Polski, naszego państwa, naszego społeczeństwa. Ale pani premier jednocześnie z tą twardością ma ogromną wrażliwość i wyrozumiałość wobec ludzi słabszych i potrzebujących – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.

W ostatnich wyborach z list KO do europarlamentu dostało się 2 kandydatów.

czytaj także: Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie ma NATO bez Polski, nie ma Polski bez NATO  

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl