Kino, teatr i warsztaty. Rusza Lato na Wildzie

Od wtorku, 4 czerwca, na poznańskiej Wildzie rozpocznie się Lato. Mieszkańcy będą mieli okazję aby wziąć udział w koncertach, kinie letnim i teatrze plenerowym oraz warsztatach i panelach przygotowanych specjalnie dla najmłodszych.

Kino na Wildzie

Rusza festiwal „Lato na Wildzie”. To letni cykl wydarzeń dla mieszkańców dzielnicy i gości z innych poznańskich fyrtlów. Pierwsze, inauguracyjne wydarzenie odbędzie się we wtorek, 4 czerwca.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 18:00, wspólną biesiadą przy stole, na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie. W tym samym miejscu o godzinie 20:00 odbędzie się koncert zespołu Retro Boys „Zbyszek Wodecki Pamiętamy”. O godzinie 21:30 odbędzie się pierwszy w tej edycji festiwalu, pokaz filmowy, na rynku Wildeckim. Podczas wtorkowego wieczoru będzie można również zobaczyć film ” Zaklęte rewiry”. Czerwcowe i lipcowe wtorki upłyną przy seansach filmowych o tematyce kulinarnej.

fot. Fundacja Pro Posnania

Teatr dla najmłodszych

Letnie soboty dedykowane będą najmłodszym mieszkańcom miasta. Na skwerze Skłodowskiej-Curie zorganizowane zostaną rozmaite, kreatywne warsztaty dla dzieci. Pierwsze dziecięca impreza odbędzie się 22 czerwca. Tego dnia najmłodsi zobaczą również Teatr Plenerowy – Zielona Grupa. Natomiast 29 czerwca będzie okazja do wzięcia udziału w warsztatach plenerowych z literaturą „Niko i Titi odkrywają morską głębię”.

Kolejne spektakle teatralne dzieci będą mogły zobaczyć 13 lipca i 10 sierpnia. Warsztaty z literaturą odbędą jeszcze 27 lipca i 17 sierpnia.

Plan na niedzielę

Niedziele zapowiadają się bardzo muzycznie. Na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie będzie można wysłuchać koncertów młodych poznańskich artystów.

fot. Fundacja Pro Posnania

Czytaj także: Banksy w Poznaniu. Takiego wydarzenia jeszcze nie było | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl