Kiekrz ma nowe przejście pod torami. Ułatwi życie mieszkańcom

PKP PLK skończyło budowę przejścia pod torami dla pieszych i rowerzystów w Kiekrzu. Tunel zostanie otwarty dla mieszkańców w przyszłym miesiącu.

Przejście umożliwi mieszkańcom przedostanie się z jednej na drugą stronę linii kolejowej, która łączy Poznań i Szczecin. Wkrótce poznaniacy będą mogli bezkolizyjnie przemieścić się pomiędzy ulicami Ostrą i Krętą. Dotychczas, aby przejść przez tory, trzeba było skorzystać z przejścia w ciągu ulicy Pawłowickiej, które znajduje się ponad kilometr na południe, lub ulicą Polną oddaloną 800 metrów na północ od tunelu.

BEZPIECZNIEJ I SPRAWNIEJ

Zanim jednak tunel zostanie oddany do użytku, PKP PLK musi uzyskać pozwolenie. Władze spółki przewidują, że inwestycja zostanie oddana w drugiej połowie lutego. Ma ona nie tylko ułatwić komunikację ale też zwiększyć bezpieczeństwo.

Tylko w województwie wielkopolskim zbudowaliśmy kilkanaście bezkolizyjnych przejść i skrzyżowań kolejowo drogowych. Take rozwiązanie za miesiąc będzie także udostępnione w Kiekrzu – mówił Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

KOSZT INWESTYCJI

Budowa przejścia kosztowała 14 milionów złotych. Długość tunelu i chodników po jego obu stronach wynosi łącznie 200 metrów. Obiekt jest oświetlony i monitorowany. Całość dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, tak by każdy mógł swobodnie i bezpiecznie przejść na drugą stronę torów.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl