Kawu znów wymalował. Zobacz nowy mural

Poznański graficiarz znowu zostawił po sobie ślad w Poznaniu. Nowe dzieło pojawiło się na schodach przy zejściu podziemnym w okolicy dworca Poznań Główny.

Bart w wykonaniu Kawu. fot. Kawu / Facebook

NIEWIELKI MURAL

Najnowszy malunek w wykonaniu Kawu, przedstawia Barta Simpsona, z popularnej amerykańskiej kreskówki. Postać została namalowana tak by wyglądała jakby zjeżdżała deskorolką po poręczy, która znajduje się przy zejściu do przejścia podziemnego przy Moście Dworcowym.

ULICZNY ARTYSTA

Poznański twórca stał się popularny dzięki muralom wykonanym podczas pierwszego miesiąca wojny na Ukrainie. Malowidła przedstawiały prezydentów Ukrainy i Rosji jako protagonistę oraz antagonistę serii Harry Potter. Zazwyczaj dzieła grafika nawiązują do bajek i kreskówek. Jak podkreśla część mieszkańców murale przypominają im czasy dzieciństwa, i bardzo cieszą się z kolejnych malunków.

Kawu wykonuje swoje malowidła w różnych miejscach miasta, nie zawsze powstają one zupełnie zgodne z prawem. Jeden z murali, pojawił się na przykład na ścianie zabytkowego schronu. Zdarza się też, że inne osoby niszczą lubiane przez wielu mieszkańców malowidła, niektóre z nich jednak są naprawiane przez samego twórcę, który regularnie dzieli się swoimi pracami w mediach społecznościowych.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl