„Kawu narozrabiał”… Namalował mural na wejściu do schronu przeciwlotniczego

Znany poznański artysta namalował kolejny mural w centrum miasta. Tym razem wizerunek Reksia pojawił się na wejściu do schronu przeciwlotniczego przy ul. Kościelnej 26. Na jednej z poznańskich grup rozpoczęła się dyskusja, czy miejsce na graffiti jest odpowiednie.

Graffiti na wejściu do schronu przeciwlotniczego przedstawia popularnego Reksia z kreskówek dla dzieci, wychylającego się z brązowej budy. O kolejnym kolorowym dziele poznańskiego artysty dyskutują członkowie facebookowej grupy „Gdzieś w Poznaniu”. „Kawu mistrz!”, „Mnie się to podoba. Choć wcześniej należało sprawę uzgodnić”, „Byłam tam kilka dni temu na X Dni Twierdzy. Ludzie wkładają ogrom pracy, w to jak schron wygląda, więc rozumiem ich zdenerwowanie”. Choć na temat miejsca nowego muralu zdania są podzielone, to wśród wypowiedzi internautów przeważają głównie pozytywne opinie. Cenią Kawu za ubarwianie miejskich ulic, budynków, murków i płotów. Portal epoznan.pl poinformował natomiast, że skontaktował się z Poznańską Grupą Eksploracyjną. Przedstawiciele są załamani malowidłem i będą podejmować kroki mające na celu usunięcie Reksia z wejścia do schronu przeciwlotniczego przy ulicy Kościelnej.

Murale Kawu znają chyba wszyscy poznaniacy. Rysunki często powstają na szarych murkach pośród budynków tam, gdzie brakuje kolorów. Artysta na początku wojny w Ukrainie zasłynął z namalowania muralu przedstawiającego Władimira Putina, prezydenta Rosji, jako Lorda Voldemorta, złego charakteru z serii filmów i książek Harry Potter. Wiele bohaterów malowideł to także postaci z popularnych bajek.

hotel dla psów w Poznaniu

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl