Karambol na A2 między Luboniem a Komornikami. 2 pasy zablokowane, korki

W czwartek po południu doszło do groźnego zdarzenia na autostradzie A2, pomiędzy węzłami Luboń a Komorniki na wysokości Poznania. Trzy samochody osobowe zderzyły się ze sobą i spowodowały zablokowanie dwóch pasów ruchu. To skutkuje potężnymi utrudnieniami w ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o sytuacji, ostrzegając kierowców przed możliwymi komplikacjami.

Karambol na A2

W czwartek o godz. 15.30 na autostradzie A2 w kierunku Świecka miało miejsce zderzenie trzech samochodów osobowych. W wyniku kolizji dwie nitki autostrady zostały zablokowane, generując poważne utrudnienia w ruchu. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że zator sięga już przed zjazdem na Luboń.

Na autostradzie A2 panuje potężny korek w kierunku Świecka. Miejsce zdarzenia to obszar Komornik, gdzie ruch odbywa się jedynie pasem prawym. Utrudnienia są na tyle znaczne, że szacuje się, iż mogą trwać co najmniej 2 godziny.

Z uwagi na blokadę dwóch pasów ruchu, kierowcy są zobowiązani korzystać jedynie z pasa prawego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje o ostrożność i przestrzeganie ograniczeń prędkości na tym odcinku autostrady. Jednocześnie przestrzega przed zbyt agresywną jazdą oraz zaleca śledzenie informacji dotyczących sytuacji na drodze.

Karambol na A2
Karambol na A2 w kierunku Poznania (fot. Łukasz Gdak)

Czytaj też: Rewolucje w ogrzewaniu od nowego roku. Mniej trucia smogiem i czystsze powietrze?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl