Kąpieliska miejskie otwarte

Kąpieliska Krzyżowniki, Kaskada, Malta, Rusałka i Strzeszynek są już otwarte. Komu nie przeszkadza trochę chłodna jeszcze woda może już się kąpać w jeziorach na plażach miejskich. Wszystko pod czujnym okiem ratowników z WOPR. 

Poznańskie kąpieliska będą działały do 31 sierpnia. Przez te 2,5 miesiąca, od godziny 10 do 18, będą strzeżone jednocześnie przez dwóch ratowników. Korzystanie z kąpielisk poza wyznaczonymi godzinami jest możliwe, ale odbywa się na własną odpowiedzialność.

W upalne dni wypoczywający nad jeziorami mogą korzystać nie tylko z kąpieli wodnej i słonecznej, ale również z infrastruktury rekreacyjnej. Do dyspozycji mieszkańców są między innymi wypożyczalnie sprzętu wodnego, boiska sportowe, place zabaw i siłownie zewnętrzne.

Co roku wszystkie kąpieliska przechodzą przed sezonem letnim odświeżenie. Teren został gruntownie wysprzątany, postawiono toalety przenośne i dodatkowe kosze, uzupełniono piasek w miejscach, gdzie było to konieczne. Niektóre kąpieliska od poprzedniego sezonu kąpielowego zmieniły się – Strzeszynek oraz Krzyżowniki (Jezioro Kierskie) przeszły rewitalizację w ramach projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego „Plażojada” i zyskały nowoczesną, atrakcyjną infrastrukturę.

Warto pamiętać, że picie alkoholu na miejskich plażach jest zabronione. Nie odpalimy też grilla. Za złamanie zakazów grożą mandaty. Ratownicy WOPR przypominają, że wchodzenie do wody po alkoholu to igranie ze śmiercią.

 

kontakt

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl