Design nowego Św. Marcina. Zobacz zdjęcia

Nowy Święty Marcin ma być nowoczesną przestrzenią w centrum miasta. Nowoczesną, czyli wygodną dla pieszych. Z-ca prezydenta Poznana Mariusz Wiśniewski pokazał właśnie na Facebook’u jak wyglądać będzie tam mała architektura.

Na Świętym Marcinie pojawią się donice, ławki oraz ciekawa iluminacja za sprawą nietypowej instalacji świetlnej. W ramach małej architektury przewidziano także zakup wiaty przystankowej (dla nowego przystanku przed skrzyżowaniem z ulicą Ratajczaka) i tablicy informacyjnej dla pasażerów. Dostępne będą stojaki na rowery i poidełka. Obok licznych drzew, stworzy to miejsce o przyjaznej atmosferze, przemyślane, mogące służyć mieszkańcom, przedsiębiorcom i wszystkim przyjezdnym. Projektanci szczególną wagę przywiązali do trwałości materiałów. Mają one służyć użytkownikom przez wiele lat po oddaniu inwestycji.Skutecznie udało się połączyć walory użytkowe i estetyczne. Mała architektura będzie odporna na warunki atmosferyczne (w tym spadki temperatury i promieniowanie UV), a przy tym przykuje uwagę lekkością konstrukcji i niebanalną aranżacją – pisze Mariusz Wiśniewski – z.ca. prezydenta Poznania

Fot Urząd Miasta Poznania

 

Fot: Urząd Miasta Poznania

 

Fot: Urząd Miasta Poznania

Nowy Święty Marcin gotowy ma być na początku przyszłego roku. To potężna inwestycja w przebudowę tras tramwajowych na ul. św. Marcin wraz ze skrzyżowaniami z ul. Gwarną oraz Ratajczaka, a także fundamentalna zmiana jakości przestrzeni dla pieszych: poszerzenie chodników, nowa nawierzchnia chodników z kostki brukowej, montaż licznych elementów małej architektury (ławki, lampy, fontanny) oraz nasadzenia drzew. Projekt jest współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl