Kanał TVP 3 nie nadaje. Czy dziś będzie Teleskop?

Chwilę po godzinie 11.00. przestał nadawać kanał TVP INFO i kanały regionalne TVP3 w tym ten nadawany z Poznania. Ma to związek z tym, że w środę przed południem minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz powołał nowe rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Te z kolei powołały nowe zarządy spółek.

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie Ministerstwa Kultury „konieczność tego rodzaju działań oraz uzasadnienie wyznaczyła uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 grudnia 2023 roku w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej.

Decyzja o odwołaniu dotychczasowych władz i powołaniu nowych została podjęta na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy przez właściciela Spółek, reprezentowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, któremu przysługuje pełna autonomia w zakresie podejmowania takich decyzji”.

„Zabezpieczenie wydane przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej w dniu 14 grudnia 2023 roku, zgodnie z pisemnym stanowiskiem wydanym przez Prokuratorię Generalną Rzeczypospolitej Polskiej jako organu, który reprezentuje od strony prawnej interesy Skarbu Państwa, jest prawnie bezskuteczne i w żaden sposób nie wiąże ani Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ani nowych Zarządów czy Rad Nadzorczych Spółek” . – napisano w komunikacie

O tym, że należy wyłączyć TVP INFO i TVP 3 oraz strony internetowe tych stacji, decyzję podjął nowy zarząd TVP. Chwilę po godzinie 11.00 zamiast zaplanowanych programów na w/w antenach, zaczął być nadawany najpierw program TVP 1 a później TVP Polonia i TVP 2. Nie działają także strony internetowe TVP INFO a także TVP 3. Jeśli ktoś chce wejść na ich stronę zostaje przekierowany na stronę główną TVP.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że pracownicy w poznańskim ośrodku, nie wiedzą co mają zrobić. Przygotowują normalne materiały, ale nie są pewni, czy ich program zostanie wyemitowany. Podobna sprawa dotyczy ogólnopolskiego programu Telekurier, który jest nadawany na antenie TVP 3 a który produkowany jest w Poznaniu.

Poznański ośrodek TVP od kilku miesięcy nie ma dyrektora, po tym jak ze stanowiska została odwołana Agata Ławniczak. Nadzór nad ośrodkiem sprawuje dyr. ośrodka w Warszawie.

czytaj także: Kontrowersyjny ks. Michał Woźnicki wydalony. Nie może nosić już sutanny 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl