Kaczkozłodziej zatrzymany

Policja zatrzymały mężczyznę, który kilka dni temu, najprawdopodobniej zabiła kaczkę na jednym ze stawów na poznańskim Morasku. Całe zajście nagrał przypadkowy spacerowicz. Film trafił do obrońców zwierząt, ci udostępnili go w internecie i w ten sposób udało się namierzyć mężczyznę.

Policja zatrzymała go wczoraj. Teraz jest w policyjnym areszcie. Na razie stróże prawa ustalają wszystkie szczegóły zdarzenia, przesłuchują świadków. Dopiero potem przesłuchiwany będzie podejrzany. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna był widziany już wcześniej nad stawami jak łapał kaczki. Nie wykluczone, że to nie pierwszy występek starszego poznaniaka.

Na filmie który kilka dni temu pojawił się w internecie, widać jak mężczyzna, wabi kaczki. W pewnym momencie łapie jedną z nich, dusi i owija workiem foliowym. Później wkłada do bagażnika samochodu i odjeżdża.

Wobec 68-letniego poznaniaka prowadzone jest śledztwo pod kątem znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl