Kacza rodzina zamieszkała w nietypowym miejscu

Kacza mama wraz z pisklakami zamieszkała na dziedzińcu wewnętrznym Uniwersytetu Medycznego. Teraz rodzina kaczek znalazła już nowy dom.

O sprawie informuje Straż Miejska Miasta Poznania. Kilka dni temu pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu zauważyli na terenie budynku nietypowych lokatorów. Na wewnętrznym dziedzińcu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zamieszkała kaczka wraz ze swoimi pisklętami. W pierwszym okresie pracownicy obserwowali i pilnowali kaczki, aby nie stało im się nic złego.

Nowe miejsce

Takie miejsce nie jest jednak dobre do wychowywania ptasich piskląt. Pracownicy uniwersytetu poinformowali o kaczej rodzinie strażników miejskich z Ekopatrolu. Dziś funkcjonariusze przyjechali na miejsce i ostrożnie odłowili wszystkie kaczki. Następnie ptaki umieścili w transporterach i przewieźli je do nowego domu. Teraz byłe lokatorki dziedzińca UM zamieszkują Staw Słoneczny w Lesie Dębińskim.

Filmik z akcji przenoszenia kaczek można zobaczyć TUTAJ.

Strażnicy pomagają

Strażnicy z Ekopatrolu nieustannie pomagają zwierzętom w potrzebie. Kilka dni temu uratowali pisklęta sikorki, które wypadły z gniazda na terenie przedszkola przy ulicy Starołęckiej. Strażnicy wytłumaczyli również, co należy robić w takich sytuacjach.

Czytaj także: Podmyte są groby, drzewa i jezdnie. Katastrofa w Gnieźnie

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl