Kabarety powalczą w Poznaniu w hołdzie dla Bohdana Smolenia

9, 10, 11 czerwca odbędzie się XXI edycja festiwalu „Zostań gwiazdą kabaretu”. Wydarzenie będzie sporą atrakcją dla miłośników spektakli kabaretowych i koncertów, nie zabraknie okazji do tańca. Tegoroczna edycja upamiętni Bohdana Smolenia

W pierwszym dniu festiwalu na Scenie Wspólnej (ul. Brandstaettera 1) widzowie zobaczą spektakl „Kora.Boska”. Dojdzie do rywalizacji między kabaretami takimi jak: Pomoże, kabaret A Jak!, Kwiatkowski i Bank, Klub Szyderców Bis, Ścibor Szpak, a stawką będzie nagroda im. Bohdana Smolenia. W ostatnim dniu tej imprezy główną atrakcją mają być koncert i okazja do tańca.

Ten festiwal ma między innymi pielęgnować pamięć o artystach, którzy przez lata wyrobili sobie renomę i mieli wielu fanów w całym kraju. Dlatego uczestnicy będą mieli okazję posłuchać utworów także z repertuaru zespołu Maanam, którego gwiazdą była Kora.

Bohdan Smoleń, legenda kabaretu Tey, urodził się w czerwcu. Dlatego rozpoczynającemu się za kilka dni festiwalowi ma towarzyszyć Wigilia przy pomniku artysty. To wydarzenie ma miejsce co roku właśnie w czerwcu i w grudniu, w tym miesiącu bowiem Smoleń zmarł. A inicjatorem tej idei jest Krzysztof Deszczyński.

Czytaj także: Znów ktoś ukradł czapkę Bohdana Smolenia

Źródło: Zostań gwiazdą kabaretu

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl