Już niedługo remont jednego z najważniejszych skrzyżowań w Poznaniu

27 kwietnia rozpocznie się remont ulicy Hetmańskiej. Remontowany będzie węzeł tramwajowy Głogowska/Hetmańska oraz nawierzchnia na skrzyżowaniu z ulicami Kolejową i Górecką. Prace potrwają przez ok. 3 tygodnie.

W sobotę, 27 kwietnia, rozpocznie się remont jednych z najbardziej uczęszczanych ulic w Poznaniu. Mowa o ulicy Hetmańskiej i Głogowskiej. Ma zostać wymieniona część węzła rozjazdowego od strony Dębca i Rataj. Ponadto wymieniona zostanie nawierzchnia w torowisku i przejściu dla pieszych.

Dodatkowo zostanie przeprowadzony remont przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulicy Hetmańskiej z Kolejową i Górecką. Ma on potrwać do 5 maja. Wymienione zostaną szyny i powstanie nowa, betonowa nawierzchnia.

Remont oznacza także zmiany dla kierowców. Podczas jego trwania, nie możliwy będzie przejazd w obu kierunkach na ulicach Kolejowa i Górecka oraz skręcanie przez torowisko. Jezdnia na ulicy Hetmańskiej może zostać czasowo zwężona.

Jak pojadą tramwaje i autobusy?

Prace mają potrwać do 17 maja. Do tego czasu linie 1, 7 i 11 kursować będą zmienionymi trasami. Na czas remontu będzie dodatkowa linia tramwajowa – 97 oraz dodatkowa linia autobusowa – 11.

Jak informuje MPK- Tramwaje linii 1 (Franowo-Budziszyńska) i 11 (Piątkowska-Unii Lubelskiej) kursować będą trasą objazdową przez ulice 28 Czerwca 1956 r., Wierzbięcice i Matyi. Linia 7 będzie funkcjonować na trasie z Połabskiej do Starołęki Małej, uruchomiona zostanie również linia 97 (która zastąpi dotychczasową „siódemkę” w jej zachodniej części). Tramwaje linii 97 kursować będą z pętli Ogrody ulicami Dąbrowskiego, Przybyszewskiego, Reymonta i Hetmańską do węzła Głogowska/Hetmańska.Trasa linii autobusowej za tramwaj T1 wyznaczona została od węzła Głogowska/Hetmańska ulicami Głogowską, Winklera, Kasprzaka, Hetmańską do Rolnej i dalej – Hetmańską i Głogowską do węzła Głogowska/Hetmańska. Umożliwi podróżowanie Hetmańską na odcinku czasowo pozbawionym tramwajów.

Czytaj także: Piją i prowadzą. Graniczymy z województwami, w których są prawdziwą plagą. A jak jest u nas? | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl