Raper młodego pokolenia otworzy Juwenalia w Poznaniu

Pierwszym wykonawcą, który otworzy w czwartek główną scenę na Juwenaliach w Poznaniu będzie Oki. Raper młodego pokolenia, twórca m.in. utworów: „Jeżyk!”, „Siri”, „Jakie To Uczucie?”.

Juwenalia w Poznaniu

Juwenalia w Polsce sięgają XV wieku. W Uniwersytecie Jagiellońskim zorganizowano wówczas korowody, w których szli mimowie i grajkowie. Pierwsze juwenalia, w znanej obecnie formie, odbyły się w 1964 roku, gdy świętowano 600-lecie UJ-otu.

Juwenalia w 2023 roku odbędą się od 18 do 20 maja w parku Jana Pawła II. Pierwszym wykonawcą, który wystąpi w Poznaniu jest raper młodego pokolenia Oki.

Oki zagra na Juwenaliach

Oki (Oskar Kamiński) to raper urodzony w 1998 roku w Lublinie. Współpracował z m.in. Żabsonem, Gedzem, Szpakiem, Paluchem. Jest członkiem zespołu OIO (Otsochodzi, Young Igi, Oki), a także Club2020.

Karierę rozpoczął w 2013 roku. Utwory publikował na YouTube. Pierwszy album wydał rok później. Popularność zyskał dopiero w marcu 2018 roku, za sprawą płyty Oki & Near. Status podwójnych platynowych płyt, czyli sprzedanych w nakładzie ponad 60 tys., uzyskały OIO i Projekt47.

Bilet studencki w cenach: 29-59 zł (w zależności od terminu). Bilet normalny od 49 zł do 79 zł.

Czytaj też: Jarmark Wielkanocny w Poznaniu. Postawią 4-metrową palmę wielkanocną

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl