We wtorek roboty zbudują w Poznaniu meble. Trafią do dzieci z Ukrainy

Podczas targów Drema na Międzynarodowych Targach Poznańskich, studentki i studenci oraz specjalne roboty KAWASAKI wykonają meble. Trafią one do Lwowa, gdzie przebywają dzieci z domów dziecka w Ługańsku i Doniecku.

Targi Drema to Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego. 13 września spotkają się wystawcy z całej Polski i świata, by zaprezentować swoje branże obróbki drewna. To właśnie tutaj studenci i studentki Wydziału Leśnego i Technologii Drewna z pomocą specjalnych robotów KAWASAKI wykonają meble dla dzieci z Ukrainy. Konstrukcje trafią do lwowskiego Centrum Rehabilitacji i Edukacji DREAM, w którym przebywają dzieci z domów dziecka w Ługańsku i Doniecku. 

Jednak to nie koniec atrakcji. Odwiedzający będą świadkami Mistrzostw Polski we Wbijaniu Gwoździ, pokazów wózków widłowych oraz pokazów narzędzi dedykowanych do obróbki drewna. Zobaczą także szkolenia i egzaminy na Czeladników i Mistrzów Parkieciarstwa. Dla trochę młodszych uczestników, czyli uczniów szkół ponadpodstawowych uczących się w klasach o profilu drzewnym, także przygotowano konkurs. Ich zadaniem będzie zbudowanie oryginalnego przedmiotu z drewna lub materiałów pochodnych, który dotąd nie był powszechnie wykonywany z tego surowca.

Targi Drema rozpoczną się 13 września we wtorek i potrwają do piątku 16 września. Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl