W czwartek Dzień bez Samochodu. Komunikacja miejska darmowa dla kierowców

W czwartek, 22 września, komunikacja miejska będzie darmowa dla wszystkich kierowców. By bezpłatnie podróżować tramwajem, autobusem lub lokalnym pociągiem (w granicy województwa), należy mieć ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu.

Wszystko to z okazji Dnia bez Samochodu obchodzonego w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Z darmowej komunikacji miejskiej mogą skorzystać wszyscy posiadacze samochodów. Wystarczy pokazać przy kontroli dowód rejestracyjny.  Na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego auta będzie można podróżować również pociągami Kolei Wielkopolskich oraz POLREGIO i przesiąść się na transport ZTM.

Ponadto do akcji przyłączył się także operator Poznańskiego Roweru Miejskiego – firma Nextbike. 22 września każdy użytkownik PRM będzie mógł wypożyczyć go przez godzinę za darmo. Promocja dotyczy wszystkich poznaniaków korzystających z PRM. Zarówno posiadaczy biletów okresowych na karcie PEKA, jak i tych, którzy takiego biletu w momencie wypożyczania roweru nie mają.

Ponadto pracownicy Strefy Płatnego Parkowania Zarządu Dróg Miejskich będą wkładać za wycieraczki samochodów zaparkowanych w strefie ulotki, zachęcające kierowców do skorzystania z komunikacji miejskiej.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl