Jeździsz komunikacja miejską i chcesz zaoszczędzić? Sprawdź jak!

Czy wiesz, że rozliczając PIT na rzecz Poznania lub okolicznych gmin, możesz zyskać zniżki na bilet miesięczny na komunikację miejską? To niezwykle atrakcyjna oferta dla mieszkańców, którzy chcą zmniejszyć swoje wydatki na transport publiczny.

Komunikacja miejska Poznań

Stolica Wielkopolski stworzyła specjalną ofertę dla osób płacących podatek dochodowy w Poznaniu lub okolicznych gminach. Oferuje ona tańszy Bilet Metropolitalny (BM) do korzystania z komunikacji miejskiej.

Koszt 30-dniowego Biletu Metropolitalnego (BM) na strefę A (Poznań) wynosi obecnie 119 zł. Podczas gdy standardowy bilet miesięczny kosztuje 149 zł. Opcja zakupu biletu na 366 dni to wydatek 949 zł. Osoby, które zdecydują się na nową ofertę, mogą zaoszczędzić nawet 33% (w porównaniu z zakupem 12 biletów 30-dniowych na strefę A).

Co zrobić, aby skorzystać z ulgi?

Aby skorzystać z ulgi metropolitalnej, wystarczy zarejestrować się w systemie ID Poznań i potwierdzić status płatnika podatków w Poznaniu lub jednej z okolicznych gmin. Ulga zostanie automatycznie zapisana na koncie użytkownika PEKA.

fot: Łukasz Gdak/ zdjęcie pogladowe

Komunikacja podmiejska

Warto również zaznaczyć, że ulga metropolitalna obowiązuje nie tylko mieszkańców Poznania. Bilet ten mogą kupić, także osoby mieszkające w 19 okolicznych gminach, z którymi miasto ma podpisane porozumienia transportowe, takich jak Luboń, Swarzędz czy Kostrzyn.

Należy jednak pamiętać, że termin ważności ulgi został zmieniony – zamiast końca czerwca, teraz będzie to koniec maja.

Czytaj także: Jest nowe atrakcyjne połączenie z Poznania. Loty dwa razy w tygodniu

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl