Jeszcze w poniedziałek i wtorek możesz zgłosić swój balkon do konkursu „Zielony Poznań”

Zostały jeszcze dwa dni, aby zgłosić swój balkon, taras lub przydomowy ogródek do konkursu Zielony Poznań. Jury wybierze najbardziej zazielenione obiekty z całego miasta.

Ostatnie dni

Zielony Poznań to konkurs dla fanów zieleni, posiadających balkon, taras lub przydomowy ogródek. W tym roku odbywa się jego 30. już edycja. W maju chętni mogli wziąć udział w warsztatach o tym, jak stworzyć własne „zielone” aranżacje w swoich domach czy ogrodach. Teraz jednak czasu zostało już niewiele. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w konkursie, muszą złożyć wniosek maksymalnie do wtorku. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 czerwca w Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa przy ulicy 28 Czerwca 1956r. nr 404.

Zieleńce osiedlowe, zakładowe, szkolne

W konkursie oprócz balkonów, tarasów i przydomowych ogródków udział mogą wziąć zieleńce osiedlowe, zakładowe i szkolne, działki na terenach Rodzinnych Ogródków Działkowych, pasy zieleni czy zielone dachy. W pierwszym etapie zgłoszenia oceniają przedstawiciele rad osiedli. Z kolei w etapie miejskim najlepsze obiekty wybiera Miejska Komisja Konkursowa. Do 30 sierpnia jury zarekomenduje najwyżej ocenione obiekty prezydentowi miasta.

Tytuł prezydenta

Zwycięzcy mogą liczyć na Tytuł Prezydenta Miasta za najbardziej zazielenioną elewację oraz za najpiękniejszy ogród społeczny. Dyrektor Ogrodu Botanicznego UAM przyzna również swoje wyróżnienie. Udział w konkursie jest bezpłatny. Do tej pory w 30 edycjach Miasto oceniło prawie 100 tysięcy mieszkańców.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl