Aż cztery projekty z Poznania biorą udział w prestiżowym konkursie pod patronatem Komisji Europejskiej. Organizatorem konkursu jest Karta Różnorodności.
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania podpisał Kartę Różnorodności już w 2016 roku. Dzięki temu wielu pracodawców, do których kierowany jest konkurs zaczęło wdrażać projekty antydyskryminacyjne. Ich celem jest podejmowanie działań na rzecz tworzenia i promocji różnorodności.
W tegorocznej edycji konkursu do finałowego głosowania internautów zakwalifikowały się aż cztery projekty z naszego miasta. O nagrodę walczą: coaching dla rodziców i kobiet oraz porady prawne dla mam realizowane przez Poznańskie Centrum Świadczeń, Centrum Inicjatyw Rodzinnych oraz „Pojęciownik równościowy”.
– Cieszę się, że projekty związane z Poznańskim Centrum Świadczeń zostały docenione. Samo znalezienie się w gronie nominowanych to duży zaszczyt – mówi Bartłomiej Surówka, p.o. dyrektora PCŚ. – Równość i różnorodność są dla nas bardzo ważne, bo chcemy, aby w Poznaniu każdy mógł czuć się jak u siebie.
Nagrody Karty Różnorodności zostaną przyznane w trzech kategoriach: biznesowej, w sektorze pozabiznesowym i w samorządach.
Jak zagłosować na poznańskie projekty?
Do 10 kwietnia 2024 r. można zagłosować na najciekawsze inicjatywy zakwalifikowane do drugiej edycji konkursu „Nagroda Karty Różnorodności”. Wystarczy wejść na stronę fob.home.pl/nagroda-kr i oddać głos na wybrane projekty.