Wielkopolska

Jest pierwszy w Wielkopolsce. Straci wart 50 tys. zł samochód za jazdę po pijaku?

Nie trzeba było długo czekać. Wielkopolska policja zatrzymała pierwszego kierowcę, który za jazdę po pijaku prawdopodobnie straci samochód. Dziś zaczęły obowiązywać nowe przepisy.

– Mamy zatrzymanego pierwszego kierowcę po alkoholu, powyżej normy. Wydarzyło się to około godziny trzynastej w Krotoszynie. Kierowca miał 3,2 promila. Uruchamiamy procedurę związaną z konfiskatą samochodu – poinformował mł. insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskie Policji.

Samochód, którym kierował zatrzymany 46-letni mężczyzna to Volvo V40 z 2015 r. Jak sprawdziliśmy w serwisie ogłoszeniowym, wartość takiego auta to około 50 tys zł. O tym, czy mężczyzna straci samochód zadecyduje sąd.

Fot. KMP Poznań

Od dziś kierowcy, którzy prowadzą auto pod wpływem alkoholu, są narażeni na nową dotkliwą karę. Nowe przepisy przewidują, że sąd może orzec utratę pojazdu, którym kierowali, jeśli kierowca zostanie złapany z zawartością alkoholu w organizmie wynoszącą co najmniej 1,5 promila lub 0,75 mg/dm sześć. w wydychanym powietrzu. Nadal obowiązywać będą też dotychczasowe sankcje, takie jak kara więzienia do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz kara finansowa w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych.

Czytaj też: Piłeś? Nie jedź! Od jutra za jazdę po alkoholu możesz stracić samochód

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl