Dariusz Joński w Poznaniu. Namawia Polaków, by znowu poszli na wybory. Mówił też o komisji śledczej

Dzisiaj wizytę w Poznaniu złożył Dariusz Joński, poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz przewodniczący komisji śledczej ds. tzw. „wyborów kopertowych”. Jego celem było wsparcie lokalnych struktur przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi oraz zachęta do aktywnego udziału Polaków w procesie wyborczym.

Dariusz Joński w Poznaniu

W czwartek, 14 marca, do Poznania zawitał poseł Dariusz Joński, aby wziąć udział w dyskusji na temat nadchodzących wyborów samorządowych. Joński, znany ze swojego zaangażowania w kwestie demokracji, wygłosił przemówienie, w którym podkreślił potrzebę uczciwości w procesie wyborczym oraz konieczność zapewnienia transparentności i równości w głosowaniu. Dodatkowo, namawiał Polaków do aktywnego udziału w tych wyborach, podkreślając wagę oddania głosu.

– Chcą mobilizować. Każdy głos jest na wagę złota. Te wybory będą szalenie ważne, ponieważ to one pokażą kto i w jaki sposób będzie wykorzystywał pieniądze z Unii Europejskiej – mówił Joński.

Poseł podkreśla, że Koalicja Obywatelska jest o krok od zwycięstwa, ale konieczne jest zaangażowanie dużych sił, aby nie marnować żadnego dnia.

Dariusz Joński w Poznaniu/ fot. Gabriela Puczyłowska

Wybory kopertowe

Dariusz Joński poruszył również kwestię wyborów kopertowych. Komisja śledcza, zajmująca się badaniem tej sprawy, planuje zakończyć przesłuchania do końca maja. Ostatnim planowanym świadkiem będzie Jarosław Kaczyński, który choć nie podpisywał dokumentów, był kluczową postacią w podejmowaniu decyzji w tej sprawie.

– Jarosław Kaczyński sam udzielił wywiadu w którym powiedział, że podjął decyzję, aby wybory te się odbyły – podkreślał Joński.

Wśród świadków, którzy mają także zeznawać, znajduje się Adam Bielan, odpowiedzialny za przekonanie Kaczyńskiego, oraz Mateusz Morawiecki, który podpisał decyzję o ich przeprowadzeniu w takiej formie.

Bartosz Zawieja i Dariusz Joński/ fot. Gabriela Puczyłowska

– Chcemy zrobić to szybko i precyzyjnie. Dlatego przewiduję, że komisje śledcze będą pracowały również w weekendy. Mamy już materiał dowodowy. Teraz czas przesłuchać około 20 świadków – dodał poseł.

Joński podkreśla, że celem tych działań jest budowanie uczciwego państwa oraz zapobieżenie podobnym incydentom w przyszłości. Postępowanie te jest dowodem na determinację w walce z nieprawidłowościami, jakie miały miejsce podczas „wyborów kopertowych”.

Czytaj także: Wybory: Które partie postawiły na młodych [statystyki]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl