Jest nagroda. Trzeba złapać złodziei, którzy okradli niepełnosprawnego studenta

To był napad o którym mówi cała Polska. Dwóch bandytów w nocy okradło niewidomego studenta z Poznania. Okradli go w domu, gdy chłopak spał. Grożąc niepełnosprawnemu pobiciem, zabrali z domu dwa komputery. Za złapanie bandytów policja wyznaczyła nagrodę. 

Marek Suwezda został napadnięty i okradziony w nocy z 17 na 18 listopada w swoim domu, kiedy spał. Dwóch bandytów otwierając drzwi kluczem – wcześniej skradzionym – weszło do jego domu i okradło go z dwóch komputerów, dzięki którym mógł pracować i komunikować się ze światem. Skradziono mu między innymi laptopa HP 250 G1 lub G2. Drugi ze skradzionych laptopów to także HP z matrycą 9 cali z uszkodzonym biosem. Uruchamia się tylko w trybie awaryjnym.

Bulwersujący jest fakt, że sprawcy podnieśli rękę na osobę niewidomą i poruszającą się na wózku inwalidzkim, w dodatku chorą na raka i w trakcie przyjmowania chemii.

Komendant Miejski Policji w Poznaniu ufundował nagrodę pieniężną dla osoby, której informacje przyczynią się do zatrzymania sprawców. Został również uruchomiony specjalny numer telefonu, pod którym można przekazywać informacje – 519064684.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl