Chciał wyłudzić 30 tys. złotych. Wpadł na gorącym uczynku

Trochę w tym przypadku, ale najważniejsze, że oszust został złapany. Poznańscy policjanci zatrzymali 49-latka, który oszukał starszą kobietę na blisko trzydzieści tysięcy złotych. Wpadł na gorącym uczynku, gdy pakunek z pieniędzmi podnosił z ziemi.

Policjanci patrolując teren Osiedlu Batorego, zauważyli mężczyznę, który podnosi z trawnika paczkę i szybkim krokiem odchodzi z tego miejsca. Zauważyli także, że całemu zdarzeniu z okna przygląda się starsza kobieta.

Jak mówi Marta Mróz z policji w Poznaniu – funkcjonariusze, znając sposoby działania oszustów metodą m.in. „na policjanta”, od razu wiedzieli, że mają do czynienia z przestępcą. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna chwilę wcześniej oszukał osobę, która wyrzuciła mu przez okno, zgodnie z jego poleceniami, wartościowe przedmioty. Dodatkowo utwierdził ich w tym fakt, że w oknie zauważyli starszą kobietę.

Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie torebkę z zawartością blisko 30 tys. złotych. Jak się okazało, chwilę wcześniej zadzwonił on do starszej pani i podając się za funkcjonariusza policji, oszukał kobietę.

49-latek został zatrzymany i zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze, a pieniądze prawdziwi policjanci oddali w ręce prawowitej właścicielki.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl