Jest drugą najlepszą tenisistką Polski

Magda Linette w środę w Poznaniu podsumowała swój poprzedni sezon i opowiedziała o swoich planach na przyszłość. Dziś przedłużyła także o kolejny rok umowę z Akademickim Związkiem Sportowym w Poznaniu.

2 RAKIETA POLSKI

Tenisistka z Poznania zakończyła rywalizację na 49 pozycji w rankingu singlowym WTA co oprócz miejsca w światowej czołówce czyni ją drugą rakietą Polski tuż za Igą Świątek. W rankingu deblowym zawodniczka zajmuje natomiast 45 miejsce. To nie najwyższe lokaty w globalnym rankingu jakie Magda Linette zajmowała w swojej karierze. Dwa lata temu uplasowała się na 33 miejscu, jednak jak sama oceniła, ten sezon był lepszy.

To był na pewno mój najładniejszy sezon, cały na niezłym poziomie, który udało mi się utrzymywać na stałe – mówiła podczas dzisiejszej konferencji tenisistka.

CEL: MECZE SINGLOWE

Chociaż Linette zajmuje wysokie miejsce zarówno w rankingu indywidualnym jak i w deblach, to ten pierwszy jej dla niej priorytetem i właśnie na tej odmianie gry poznanianka chce skupić się w przyszłym sezonie. 30 latka podkreśla, że wciąż pracuje nad lepszą grą. Zawodniczka podkreśliła też, że chociaż jest drugą najlepszą tenisistką w Polsce to unika porówywania się do Igi Świątek, która prowadzi w rankingu WTA.

To jest tak indywidualny spor i jadąc na turnieje nie do końca się porównuję, bo dla mnie wyniki Igi są zbyt daleko. Patrzę dużo bliżej i czekam na to, żeby po prostu zacząć się wspinać i poprawić swoje osiągnięcia. – wyjaśniła tenisistka, która dwa dni temu gratulowała młodszej koleżance doskonałych wyników.

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Magda Linette zdradziła, że stara się nie planować zbyt szczegółowo przyszłości – jak sama stwierdziła, plany często się zmieniają. Zaznacza jednak, że na pewno wiele czasu spędzi za granicą. Zawodniczka, która występuje w barwach poznańskiego AZS-u w poprzednim sezonie w domu spędziła zaledwie 5 tygodni. Już teraz zapowiedziała, że zbliżającą się wigilię Bożego Narodzenia spędzi na pokładzie samolotu w drodze na Australian Open.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl