Kraj

25-latka zawstydziła Kaczyńskiego

25-letnia Polka postanowiła odpowiedzieć Jarosławowi Kaczyńskiemu na jego teorię o młodych kobietach „dających w szyję” i przez to nierodzących dzieci.

BALLADA

„Ballada o dawaniu w szyję” zyskuje coraz większą popularność. Jej autorka muzycznie odpowiada prezesowi PiS na jego dziwne wystąpienia, w których coraz częściej poucza kobiety, szczególnie w kwestii macierzyństwa.

W SZYJĘ

O dawaniu w szyję Jarosław Kaczyński mówił w czasie spotkania z członkami PiS, w czasie swojego objazdu po kraju.

Ale jak do 25 roku życia daje w szyję to, trochę żartuję, ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach – mówił o młodych Polkach Kaczyński.

Na słowa prezesa PiS zareagowała Anna Lewandowska. Na swoim profilu na FB napisała.

DOŚĆ. Jestem zła, gdy widzę, że politycy w nieprawiedliwy sposób oskarżają kobiety, zamiast dostrzegać realne problemy. Jako kobieta i matka czuję się bardzo dotknięta ostatnimi wypowiedziami. Bycie mamą było moim największym marzeniem. Zanim się spełniło niestety, podobnie jak inne kobiety, doświadczyłam także poronienia. Według statystyk co piąta para w Polsce bezskutecznie stara się o dziecko. Stres, problemy ze zdrowiem czy z hormonami powodują, że nie tylko zajście w ciąże jest problemem, ale również jej utrzymanie. Nie oceniajmy zatem kobiet, które często w ciszy, walczą wszelkimi sposobami i środkami, aby na teście ciążowym zobaczyć upragnione dwie kreski… – napisała Lewandowska.

W ZAPARTE

Wydawałoby się, że PiSowi pozostaje przeproszenie za krzywdzące i niesprawiedliwe sądy swojego prezesa, ale nic podobnego. Poseł PiS Bartosz Kownacki, poproszony o skomentowanie wypowiedzi Lewandowskiej, żartował sobie z niej i jej męża, a ich rodzicielskie zmagania połączył z piłkarską karierą Roberta Lewandowskiego.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl