Jest data otwarcia wiaduktu Lechicka/Naramowicka

Nowy wiadukt, który jest częścią wybudowanej trasy tramwajowej na Naramowice znacznie ułatwi ruch samochodowy w północnej części Poznania. Dziś nie można przejechać Naramowicką na wprost przez Lechicką. Niebawem się to jednak zmieni. Zakończenie prac zapowiadane było na jesień, ale wiadukt zostanie otwarty szybciej.

Nowy wiadukt jest ważną częścią układu drogowego po przebudowie. Jeżdżą nim tramwaje, bezkolizyjnie z Lechicką, niebawem pojadą też kierowcy. Od soboty 27 sierpnia wiadukt będzie w pełni otwarty dla kierowców. Będzie już można jechać Naramowicką nad Lechicką i nie będzie trzeba zawracać na okolicznych skrzyżowaniach.

Oddanie do użytku wiaduktów, to ostatni element, kończący ten etap prac na Naramowicach – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

W ramach przygotowań do wdrożenia stałej organizacji ruchu, w piątek, 26 sierpnia testowo włączona zostanie sygnalizacja świetlna w rejonie węzła Lechicka/Naramowicka. Działanie sygnalizacji w pierwszych dniach od uruchomienia wiaduktów będzie podlegać obserwacjom, a w razie potrzeby – optymalizacji.

Prace budowlane za nami, dobiega końca także procedura odbiorowa. Choć zapowiadaliśmy zakończenie prac drogowych na jesień, to bardzo zależało nam na uruchomieniu wiaduktów jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. W ostatni weekend sierpnia wdrożymy więc stałą organizację ruchu w rejonie całego węzła. Z pewnością przyczyni się do poprawy sytuacji drogowej w tej części miasta – mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Stała organizacja ruchu w rejonie Naramowickiej i Lechickiej będzie wyglądać następująco:

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl