Jedna z największych w Europie wypożyczalni lokomotyw otworzyła oddział w Poznaniu

W posiadaniu ma około 400 lokomotyw i 148 pojazdów pasażerskich. Jest również jednym z największych pooli taborowych w Europie. Od lutego spółka Railpool ma swój oddział w Poznaniu.

JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH EUROPIE

W Poznaniu swój oddział utworzyła właśnie spółka Railpool. To jeden z największych pooli taborowych, czyli wypożyczalni lokomotyw, wagonów i taborów w Europie. Spółka ma w posiadaniu około 400 lokomotyw i 148 pojazdów pasażerskich. Na polskim rynku jest obecna od 13 lat, choć do Poznania wkroczyła z początkiem lutego.

„NIEZAWODNY TABOR”

W 2009 roku Railpool nawiązało współpracę w Przewozami Regionalnymi w zakresie kilku lokomotyw. Później z usług spółki skorzystali także polscy operatorzy przewozów towarowych. Jak przekazał Robert Nowakowski, który funkcję prezesa pełni od października zeszłego roku, ambicją spółki jest “zwiększenie udziału Railpool na polskim rynku, prezentując bogatą ofertę nowoczesnego i niezawodnego taboru kolejowego”.

NOWY PREZES

Nowakowski wcześniej był mocno związany z rynkiem kolejowym w Polsce. Pracował w Zachodniej Dyrekcji Okręgowej PKP, w PKP Przewozach Regionalnych oraz w POLREGIO. Później na 11 lat związał się z grupą DB Cargo Polska. Teraz będzie bezpośrednio zarządzał oddziałem otworzonym w Poznaniu.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl