Jedną nitką, ale pojadą

Od niedzieli pojedziemy jedną nitką drogi S5 na odcinku Poznań – Wronczyn. Odbiory drogi trwały od kilku dni.

Zgodnie z zapowiedziami GDDKiA – kolejny odcinek trasy ekspresowej S5 od Poznania do Wronczyna ma być przejezdny jeszcze w tym roku. Niestety ruch na razie będzie się odbywał tylko na jednej nitce ekspresówki. Prace na drugim pasie i wokół niego wciąż będą trwały. Cały odcinek ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

– Udostępnienie drogi ruchu prawdopodobnie nastąpi w niedzielę, 30 grudnia, w godzinach przedpołudniowych. Wcześniej jednak, w nocy z 29 na 30 grudnia, musi zostać zamontowane oznakowanie tymczasowe na autostradzie A2 oraz węźle Poznań Zachód – informuje Alina Cieślak, rzeczniczka poznańskiego oddziału GDDKiA.

Ze względu na brak możliwości zjazdu na węźle Stęszew, kierowcy jadący do Stęszewa czy Zielonej Góry będą kierowani na obecną drogę krajową nr 5. Ze względu na toczące się prace i dla bezpieczeństwa kierowców, na nowej drodze będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km na godzinę.

Wykonawcą drogi jest cały czas włoskie konsorcjum Toto Costruzioni Generali i Vianini Lavori. Przypomnijmy, że Włosi drogę S5 Poznań – Wronczyn pierwotnie mieli oddać już jesienią ub. roku, ale termin kilkukrotnie przesuwano.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl