Ganowicz kontra Wiśniewski. Pytanie, czy ktoś jeszcze?

Mariusz Wiśniewski zastępca prezydenta Poznania potwierdził, że będzie się starał o stanowisko przewodniczącego PO w Poznaniu. Wcześniej zapowiedział to przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz.

Mariusz Wiśniewski o fakcie, że będzie się starał o stanowisko szefa struktur PO w Poznaniu, poinformował na facebooku.

Rok 2019 to czas wielu nowych wyzwań. Wkrótce odbędą się wewnętrzne wybory przewodniczącego poznańskiej Platformy Obywatelskiej. Zdecydowałem się w nich kandydować. Przyszły rok zapoczątkuje całą serię wyborów – kluczowych dla przyszłości Polski, a także jej pozycji w Unii Europejskiej. Poznańska PO, jako część ogólnopolskiej Koalicji Obywatelskiej, musi być do tego swoistego maratonu jak najlepiej przygotowana, otwarta na szersze środowiska – zwłaszcza ludzi młodych, gotowa pokazać nowe oblicze – udowadniając, że można jej zaufać. Uważam, że obecne pokolenie 30-40-latków w tak ważnym momencie dla Polski powinno w większym stopniu zaangażować się w sprawy publiczne i brać za nie współodpowiedzialność – tłumaczy. Podczas najbliższego miesiąca będę starał się przekonywać osoby należące do poznańskiej PO, by okazały mi zaufanie w najbliższych wyborach – zapowiada.

Grzegorz Ganowicz swój start w wyborach na szefa poznańskiej PO ogłosił już wcześniej.

Wybory przewodniczącego PO w Poznaniu odbędą się w lutym. Wakat na tym stanowisku jest od grudnia, kiedy z tej funkcji zrezygnował dotychczasowy przewodniczący Bartosz Zawieja.

DÓŁ ART


Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl