Jaśkowiak znów prezydentem

„Gazeta Wyborca” opublikowała wyniki sondażu wykonanego na jej zlecenie przez KANTAR Millward Brown. Popierany przez Koalicję Obywatelską urzędujący prezydent Jacek Jaśkowiak wygrywa wybory. Będzie jednak druga tura.

Według sondażu przeprowadzonego dla Gazety Wyborczej, popierany przez Koalicję Obywatelską urzędujący prezydent Jacek Jaśkowiak otrzymał w nim 48 proc. poparcia. Drugie miejsce zajął Tadeusz Zysk (PiS) z 19 proc. głosów. Na trzecim miejscu jest kandydat Lewicy, Tomasz Lewandowski 8 (proc.).

5 proc. ankietowanych zadeklarowało poparcie dla Jarosława Pucka (Dobro Miasta), 2% dla Dorota Bonk-Hammermeister (Społeczna Koalicja Prawo do Miasta), Przemysława Hinca poparło by 1% poznaniaków (Kukiz’15 ). Na ostatnim miejscu znalazł się Wojciech Bratkowski z 0% poparciem (Poznań od Nowa).

W drugiej turze według sondażu dla Gazety Wyborczej wygrywa Jacek Jaśkowiak.

Ciekawostką jest to, że 13% ankietowanych nie wie jeszcze na kogo będzie głosować. 4% odmówiło odpowiedzi. Badanie wykonano telefonicznie w dniach 6-12 października na grupie 1003 dorosłych mieszkańców Poznania.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl