Jaśkowiak „poświęcony”

Prezydent Jacek Jaśkowiak dostał wymowną „informację” od mieszkanki Poznania, której nie spodobały się powiewające ostatnio w mieście tęczowe flagi i sobotni Marsz Równości. Lekarka oblała prezydenta Poznania wodą święconą.

W sobotę 29 czerwca ulicami Poznania przeszedł Marsz Równości. To kolorowa parada, która zwraca uwagę na potrzeby grup mniejszościowych. Mimo, że z założenia masz jest wolnościowy, jego idea nie spodobała się wszystkim. Przeciwniczka marszu postanowiła w dość oryginalny sposób przekazać ten fakt prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi.

– Dzisiaj zostałem wyświęcony wodą święconą przez panią, która przyszła do urzędu zbulwersowana sobotnim marszem równości i obecnością w przestrzeni publicznej tęczowych flag – pisze Jacek Jaśkowiak na Fb.

fot. Jacek Jaśkowiak Facebook

Jak wynika z wypowiedzi prezydenta Poznania, kobieta była lekarką, co nie jest bez znaczenia w tym kontekście.

– Wypowiedzi tej kobiety – twierdzącej w dodatku, że jest lekarką – o tym, że zachowania osób na marszu równości powinno się leczyć, poziom jej zacietrzewienia, pokazują, jak dużo mamy jeszcze do zrobienia nie tylko w Polsce, ale też w samym Poznaniu – dodał Jacek Jaśkowiak.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Gwiazda kultowego serialu „24 Godziny” zagra w poznańskim klubie | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl