Jaśkowiak chce poprowadzić lekcje religii?

8 kwietnia planowany jest strajk nauczycieli. Lekcje w szkołach mogą się nie odbyć. Prezydent Jacek Jaśkowiak na swoim profilu na Facebooku napisał, że gotów jest pomóc dyrektorom szkół w zapewnieniu opieki nad uczniami. Może poprowadzić lekcję religii.

Jaśkowiak o tym fakcie poinformował na swoim profilu na facebooku — podczas strajku nauczycieli uczniowie muszą mieć zapewnioną opiekę. 8 kwietnia zamierzam poprowadzić zajęcia dla dzieci, najchętniej — o ile to możliwe — z religii. Zachęcam też do tego innych polityków – napisał prezydent Poznania.

Do tej deklaracji dołączył się zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, który w jednym z komentarzy napisał – ja z kolei chętnie mogę poprowadzić zajęcia o historii Poznania, rozwoju na przestrzeni wieków, najciekawszych budynkach i miejscach, które warto odwiedzić — zadeklarował Mariusz Wiśniewski.

Jeśli w najbliższy poniedziałek rząd nie dojdzie do porozumienia ze związkowcami, strajk nauczycieli rozpocznie się 8 kwietnia i ma być bezterminowy. Z wyników referendum strajkowego wynika, że weźmie w nim udział nawet 90 proc. szkół i nauczycieli. Oznacza to, że jeśli do niego dojdzie, szkoły i przedszkola nie będą mogły zapewnić dzieciom opieki.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl