Jarmark Wielkanocny wraca do Poznania

Na Placu Wolności w okresie od 30 marca do 2 kwietnia potrwa Jarmark Wielkanocny. Na poznaniaków będą czekać ręcznie wyrabiane ozdoby świąteczne, ceramika, biżuteria. Z pewnością będzie to okazja, aby poczuć świąteczną atmosferę.

Jarmark Wielkanocny w Poznaniu jest tradycją. Na Placu Wolności pojawi się 4-metrowa palma wielkanocna oraz świąteczne dekoracje. Pojawi się blisko 40 wystawców z rękodziełem.

Na placu Wolności będzie można znaleźć przydatne w przedświątecznych przygotowaniach – wielkanocne ozdoby ceramiczne takie jak: jajka, kurczaki czy zajączki, ręcznie szyte ozdoby, koszyki oraz wianki.

Będzie to okazja do zakupu wyjątkowych prezentów, każdy znajdzie coś dla siebie wśród oferowanych produktów. Na jarmarku dostępna będzie unikatowa ceramika krymsko-tatarska, ręcznie wyrabiane świece sojowe, biżuteria z bursztynu czy inne ozdoby. W ofercie znajdą się również drewniane ozdoby, zaprawy lawendowe oraz rękodzieła z jej kwiatami np. bukiety oraz kosmetyki.

Dla smakoszy spragnionych regionalnych smakołyków znajdą się miody z przydomowych pasiek czy podlaskie sękacze i mrowiska. Pojawią się również produkty zagraniczne pochodzące z Litwy, takie jak wiejskie chleby, kwas chlebowy, ziołowe słoniny oraz smalce, kindziuki. Pojawią się również specjały z Niderlandów, Włoch, Szwajcarii czy Hiszpanii oraz Grecji. Na Jarmarku będzie również szeroki wybór alkoholi, które będzie można zakupić. Zaczynając od likierów, wódki smakowej, miody pitne, aż po wina z wielkopolskich winnic. 

Dla najmłodszych będą przygotowane atrakcje: gry i zabawy oraz spotkania z Wielkanocnym Zającem czy świąteczny spektakl dla dzieci oraz warsztaty wikliniarskie dla wszystkich grup wiekowych.2 kwietnia na rynku Łazarskim odbędzie się również kiermasz “Złota Niedziela na Rynku Łazarskim”, gdzie pojawią się stoiska zapełnione wielkanocnym asortymentem i rękodziełem. Pojawią się tam warsztaty oraz animacje dla dzieci.

Emilia Śliwińska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl