Jarmark Świętojański rozpoczęty

Ponad 100 wystawców, z Polski, Europy a nawet Ameryki Południowej, unikalne wyroby artystyczne, rękodzielnicze i rzemieślnicze – to wszystko znajdziemy na tegorocznym, 43. już Jarmarku Świętojańskim.

– Jarmark Świętojański to nie tylko atrakcja turystyczna Poznania – mówił Jacek Jaśkowiak, (cytowany przez portal poznan.pl) otwierając tegoroczną edycję wydarzenia. – To również moment, w którym warto podziękować wszystkim, którzy tworzą klimat Poznania, zwłaszcza kupcom i rzemieślnikom. Poznań zawsze był silny rzemiosłem i kupiectwem, to nasza tradycja i tożsamość, którą musimy pielęgnować. Jestem przekonany, że oddaję te klucze w naprawdę dobre ręce. Tegoroczny Jarmark Świętojański uważam za otwarty.

Jarmark Świętojański jest najstarszym z poznańskich jarmarków, organizowanym od ponad 40 lat na płycie Starego Rynku. To także największy z jarmarków pod względem liczby i różnorodności wystawców. Trwa zwykle 16 dni i gości średnio ponad 100 wystawców, z Polski, Europy a nawet Ameryki Południowej. Poza starociami w  ofercie jarmarku znajdziemy unikalne wyroby artystyczne, biżuterię, ceramikę, rzeźbę, artykuły rękodzielnicze i rzemieślnicze, tradycyjne regionalne przysmaki, świąteczne ciasta oraz bogatą ofertę gastronomiczną. Części handlowej jarmarku zwykle towarzyszy bogaty program artystyczny. Tegoroczny Jarmark Świętojański trwać będzie do 24 czerwca, do godz. 21.00.

W niedzielę na jarmarku będzie królować biała parzona wielkopolska. Będą warsztaty kulinarne połączone z degustacją, a po niej warsztaty plecenia wianków świętojańskich.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl