Jan Grabkowski ponownie starostą poznańskim. Wygrał z kontrkandydatem PiS

Jan Grabkowski (KO) został ponownie wybrany na stanowisko starosty poznańskiego. Decyzję tę podjęli radni w trakcie pierwszej sesji nowej kadencji Rady Powiatu w Poznaniu. Grabkowski pełni funkcję starosty od 2002 roku.

W głosowaniu na stanowisko starosty poznańskiego wzięło udział 29 radnych. Jan Grabkowski zdobył 22 głosy, pokonując swojego konkurenta, Mikołaja Witaszyka (PiS), który uzyskał 7 głosów. Po wyborze, Grabkowski podkreślił potrzebę współpracy i dialogu między różnymi ugrupowaniami, mając na uwadze dobro mieszkańców powiatu.

Jan Grabkowski zapowiedział kontynuację prac na rzecz mieszkańców powiatu poznańskiego oraz dalsze dążenie do rozwiązywania problemów lokalnej społeczności. Jego doświadczenie to ponad dwadzieścia lat pracy w samorządzie.

Podczas pierwszej sesji nowej kadencji Rady Powiatu w Poznaniu wybrano również nowego wicestarostę – Tomasz Łubińskiego oraz dwie nowe osoby do zarządu powiatu: Elżbietę Nawrocką i Pawła Jazego.

Funkcję przewodniczącego Rady Powiatu nadal będzie pełnił Piotr Burdajewicz, którego wybrano jednogłośnie. Jego wieloletnie doświadczenie oraz zdolności przywódcze stanowią gwarancję ciągłości i profesjonalizmu w działaniach rady.

Nowa kadencja Rady Powiatu w Poznaniu charakteryzuje się zróżnicowanym składem politycznym. Obejmuje: 15 samorządowców z Koalicji Obywatelskiej, 6 radnych z ruchu Ok Samorząd, 1 radną z Trzeciej Drogi oraz 7 radnych z PiS-u.

Czytaj też: Chciano ingerować w decyzje prezydenta Poznania? „To niedopuszczalne i ośmieszające”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl