Jako pierwszy człowiek na świecie przejechał elektrykiem Afrykę

Arkady Fiedler przejechał Afrykę z południa na północ, prowadząc samochód elektryczny. Dokonał tego jako pierwszy człowiek w historii. O swoim osiągnięciu podróżnik z Puszczykowa poinformował na facebooku.

Na swoim facebookowym profilu Arkady Fiedler – PoDrodze, napisał : –  Niniejszym melduję, że można przejechać samochodem elektrycznym przez Afrykę  Nie było to łatwe, miałem sporo szczęścia a gdy szczęście nie dopisywało było czasem nawet bardzo trudno. Była to podróż podczas której żyłem w ciągłej niepewności. Czy warunki na drodze pozwolą mi przejechać 280 km na jednym ładowaniu? Czy będę mógł naładować samochód? Czy u celu dnia będzie odpowiednie gniazdko, prąd? Czy naładuje się przez noc? Czy nie spalę instalacji elektrycznej? Dzień i noc, niepewność. Naprawdę była to podróż w nieznane. Podróż, która wymagała ogromnej cierpliwości. Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że stalłm się ekspertem jak ekonomicznie jeździć samochodem elektrycznym  . 

W rodzinnym Puszczykowie zameldował się w sobotę. Ekspedycja zajęła Fiedlerowi 97 dni. Pokonał 15176 km, ładując samochód 100 razy i odwiedzając 15 krajów. Wyruszył z Kapsztatdu w Republice Południowej Afryki, a podróż zakończył w marokańskim Tangerze. Nissan Arkadego Fiedlera cały dystans pokonał siłami własnego napędu. Tylko raz został odholowany przez lokalną policję.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl