Jak złapać dużą rybę?

Poznańskie targi powinni odwiedzić pasjonaci wędkarstwa. Na MTP trwa do niedzieli Rybomanii – największe targi wędkarskie w Europie. Pojawiło się na nich blisko 200 producentów i dystrybutorów sprzętu wędkarskiego, odzieży, najnowszych modeli wędek czy kołowrotków.

– Wędkarze w Polsce to ponaddwumilionowa społeczność. Dzięki rozwojowi social mediów szybko w tej grupie zaistnieli trendsetterzy. To oni nadają teraz ton temu, jak ma wyglądać wędkarz XXI wieku i jakiego sprzętu używać – mówi Bartosz Dembiński, dyrektor Rybomanii. I zapewnia, że w Poznaniu będzie można zobaczyć wiele nowości.

Wystawcy przywieźli wszystko, czego wędkarz potrzebuje nad wodą — od przynęt przez wędki po odzież i namioty. Wystawcy pokazują też mini wędzarnie i łódki dla wędkarzy. Wśród ciekawostek są symulatory holu. Można więc poczuć, jak wędkarz walczy z dużą rybą

Dla tych, którzy chcą poszukać dużej ryby na zagranicznych wodach, wystawy przygotowali oferty wędkarskich wypraw poza Polskę — do Skandynawii czy nawet do Stanów Zjednoczonych.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl