Jak pojechać, żeby dolecieć?

Zanim wsiądziemy do samolotu i udamy się na długo wyczekiwane wakacje – na lotnisko trzeba najpierw dojechać. Poznańskie lotnisko ma połączenia autobusowe, parkingi dla taksówek i samochodów, które możemy zostawić przy terminalu. Które rozwiązanie jest najlepsze? To, które Państwo najbardziej lubią.

Zacznijmy od częstej formy dotarcia na Ławice – taksówek. Każda taksówka, którą mamy tylko ochotę pojechać, lub sieć, którą jeździmy od dawna ma prawo wjechać pod terminal i wysadzić nas przy samym terminalu odlotów. Gdy przylatujemy na Ławice możemy skorzystać z taksówek stojących przed terminalem – TAXI RMI, lub z aplikacji ITaxi.pl Samochody tych firm mają prawo stania bezpośrednio przed terminalem. Są to także bezpieczne taksówki. Sieci te podpisały umowy z lotniskiem i ich kierowcy na pewno nie naciągną nas. Jeśli jednak chcemy zamówić taksówkę z innej sieci – także wjedzie bez problemu na lotnisko, tylko stanie na parkingu kawałek przed terminalem. Dojście jest jednak bardzo wygodne, zajmuje maksymalnie dwie minuty.

Na Lotnisko Ławica dojedziemy autobusem. Przystanki znajdują się tuż przy terminalach, nie mamy szans się tam zgubić a droga, nawet z bagażami, nie będzie długa. Na Ławicę jadą autobusy 59 – z Dworca Głównego PKP, 48 – z Bałtyku, a także nocny autobus 242 z Dworca Głównego.

hotel dla psów w Poznaniu

Na Lotnisku Ławica możemy też zostawić samochód, którym przyjedziemy. Mamy do wyboru aż trzy możliwości. Załóżmy, że wylatujemy na tydzień i parkujemy auto przy lotnisku. Pierwszy pakiet za tydzień parkowania na dozorowanym, oświetlonym obiekcie,na którym znajdziemy min wózki bagażowe, to parking P5. Koszt tygodniowego parkingu to 49 złotych. Do terminalu odlotów z tego parkingu będziemy mieć dokładnie 80 metrów. Następny parking, znajdujący się bliżej terminalu odlotów, także dozorowany i oświetlony, to koszt za tydzień – 150 złotych. Najbliższy parking terminalu, to parking P1, którego cena wynosi już 180 złotych. Są to jednak ceny za tydzień, który przyjęliśmy jako podstawę tych kosztów. Wszystkie informacje o parkinach Lotniska Ławica znajdą Państwo pod tym linkiem – TUTAJ

Miejsce na parkingu Lotniska Ławica możemy również zarezerwować. Wystarczy wejść na stronę TUTAJ a następnie wybrać jeden z trzech typów parkingów. Potem podaję się swoje dane i parking jest zarezerwowany. Działanie jest intuicyjne.

Można także skontaktować się z obsługą parkingów pod numerem telefonu: 48 696 041 162 lub wysyłając maila: lawica@apcoa.pl

Poznańskie lotnisko, jak wszystkie porty lotnicze o wysokim standardzie, ma salonik VIP. Jeśli wolą Państwo czekać na lot w jeszcze bardziej komfortowej przestrzeni, a później wprost z saloniku podjechać pod samolot – to oferta saloniku VIP jest dla Państwa. Mogłoby się wydawać, że wiążę się to z jakąś niezwykle wysoką opłatą, ale cena godziny w saloniku VIP wynosi 350 złotych. Szczegóły rezerwacji tej usługi znajdą Państwo – TUTAJ

Trudno określić, które rozwiązanie jest najwygodniejsze. Autobus jadący na Lotnisko dużą część centrum miasta pokonuje buspasem jest więc dość szybkim środkiem lokomocji. Taksówka na lotnisko nawet z dzielnic położonych daleko od samej Ławicy, kosztuje maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Zostawienie własnego samochodu przy lotnisku także nie jest drogie. Wszystko zależy od tego, którym środkiem komunikacji wolą Państwo podróżować. Lotnisko jest natomiast przygotowane na każdy wybór.

Powyższy materiał jest ARTYKUŁEM SPONSOROWANYM przez  Port Lotniczy Poznań-Ławica sp. z o.o. im. Henryka Wieniawskiego.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl