Jak długo żyć na emeryturze? Oni to wiedzą

Senioralne Miejsce Współpracy, czyli Srebrny Fyrtyl, to propozycja dla dojrzałych mieszkańców Poznania, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w kulturalnym życiu miasta i jednocześnie być jego twórcami.

Bezpłatne spotkania dla seniorów odbędą się w Pracowni Ekonomii Społecznej „ładne rzeczy” przy ul. Św. Marcin 57. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach, skupionych wokół kilku tematycznych bloków.

Spotkania dla seniorów

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w cyklu spotkań poruszających różne kwestie. „Zrozumieć świat” to seria dyskusji poświęconych bezpieczeństwu osobistemu, podczas gdy „Jak dobrze i długo żyć na emeryturze” skoncentruje się na zdrowym stylu życia. Dla miłośników planszówek oraz brydża przewidziano blok „Głowę ćwicz”.

Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek marca, kwietnia i maja. Udział w nich jest bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 61 842 35 09 (czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00).

fot. FB „ładne rzeczy” – Pracownia Ekonomii Społecznej

Każdy z uczestników ma również możliwość podzielenia się swoimi pomysłami na realizację zajęć. Wystarczy skontaktować się pod wcześniej podanym numerem telefonu i podzielić się swoimi propozycjami.

Projekt Srebrny Fyrtyl to inicjatywa Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu, we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Czytaj także: Poznańska giełda staroci zmienia miejsce

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl