Categories

Kraj

J.Kaczyński kpi z osób transpłciowych – „Ja bym to badał”

W czasie wystąpienia we Włocławku prezes PiS postanowił zakpić z osób transpłciowych. Sala pełna działaczy PiS zanosiła się śmiechem, gdy o tej grupie ludzi powiedział – ja bym to badał.

 

Jarosław Kaczyński w czasie wystąpienia (nagranie powyżej) kpił z osób transpłciowych oraz ich dążeń do tego by określać ich zgodnie z ich wolą. Kaczyński kpił z osób trans, mówiąc – „Każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że teraz do wpół do 6 byłem mężczyzną, ale teraz jestem kobietą – hehe”

Trudno stwierdzić, dlaczego mniejszość transpłciowa stała się celem ataku Jarosława Kaczyńskiego. Z badań National Transgender Discrimination Survey wynika natomiast, że nawet 41 procent osób transpłciowych próbowało w swoim życiu, co najmniej raz, popełnić samobójstwo, właśnie na fali hejtu, którą boleśnie odczuwali.

Milo Mazurkiewicz była wolontariuszką grupy Stonewall. W 2019 roku napisała na Facebook’u

Mam dość tego, że jestem traktowana jak gówno. Mam dość ludzi mówiących mi, że nie mogę być tym, kim jestem, bo wyglądam w nieodpowiedni sposób. Traktujących mnie, jakbym to wszystko wymyśliła i potrzebowała papierów, aby to udowodnić. Przywiązujących większą wagę do tego, jak wyglądam, niż do tego, jak się czuję

To był jej ostatni wpis. Popełniła samobójstwo.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl